Öğrenciler İçin


Ufuk Üniversitesi Kampüsleri, nitelikli eğitim tesisleriyle olduğu kadar çok amaçlı kültür salonları, sosyal tesisleri, spor ve rekreasyon alanları ile de öğrencilerimizin ders dışı zamanını en verimli biçimde değerlendirebilmesini sağlamaya olanak sunmaktadır.

Ufuk Üniversitesi İncek Kampüsü ve Balgat Merkez Kampüsü ile  öğrencinin yerleşke dışına çıkmadan da bütün ihtiyaçlarını görebileceği geniş olanaklara sahiptir.

Dr.Rıdvan Ege Hastanesi, Kütüphane ve Dokümantasyon Merkezi, Öğrenci Yurtları, Bankalar, Kitap Satış Merkezleri, İnternet Merkezi,  Kafeler, Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, Kapalı Spor Salonu, Kampüs İçi Alışveriş ve Sosyal Tesisleri ve İncek Kampsümüzde 500, Balgat Merkez Kampsümüzde 500 kişilik Konferans ve Gösteri Merkezleri ile öğrencilerimize ders dışı zamanlarını değerlendirme olanağı sunmakta ve öğrencilerimize hizmet vermektedir.

Üniversitemizin  Balgat Kampüsü      Kapalı Alanı  48059  m2,  Açık Alanı 14775  m2 İncek Dr.Rıdvan Ege Kampüsümüz   Kapalı Alanı  52598 m2 ,  Açık Alanı 42982  m2. İncek Kampüsü, şehir merkezine sadece 17 km. mesafededir.  21.000m2 olan Balgat Merkez Kampüsü ise şehir merkezinde bulunmaktadır. Bu kampüslerimizin yanı sıra şehir merkezinde  2 yerleşkemiz daha bulunmaktadır.

Ufuk Üniversitesinde, sosyal ve kültürel etkinliklere  büyük önem verilmektedir. Üniversite bünyesinde öğrencilerin yararlandığı spor salonları, açık ve kapalı  voleybol ve basketbol alanları, yarı olimpik yüzme havuzu gibi spor tesisleri bulunmakta. Öğrencilere yönelik voleybol, masa tenisi, satranç gibi aktiviteler yapılmaktadır.

Üniversitemizin değişik birimleri ve öğrenci toplulukları tarafından düzenlenen konserler, kurslar, sergiler, konferanslar, paneller, sempozyumlar, seminerler, gösteriler, şiir ve müzik dinletileri, geziler ve özellikle her yıl yapılan Geleneksel Kültür ve Spor Şenlikleri vb. gibi etkinliklerle öğrencilerin ders dışı zamanlarının değerlendirilmesine yardımcı olunmaktadır.